I do it my way - Pavlova Cake

Koláč, ktorý bol určený ruskej primabaleríne počas jej pobytu vo Wellingtone, je ľahký na prípravu, chutný a svieži. Síce bol pôvodne ozdobený kiwi, aby pripomínal sukňu tanečnice zo zeleného hodvábu, mne chutí najviac s čerstvýn drobným ovocím zo záhrady. Ak už dlhšie váhate, ale ešte ste sa nerozhodli, teraz je ten správny čas ho vyskúšať.
6 bielok rozšľaháme na sneh, postupne pridávame cukor (300g), napokon pridáme 2pol.lyžice citrónovej šťavy, ktorú zmiešame s 2pol.lyžicami pudingového prášku. Tak si zaručíme chrumkavý vrch koláča a vlhké nevysušené vnútro. Mňam-mňam. 
Dobre vyšľahané som naberala lyžičkou a vytvorila som 9 menších tortičiek pre našich hostí. Piekla som najskôr 60min. na 150°C, potom 30min. na 100°C a následne som nechala vychladnúť v rúre (30min. až 1 hodinka). To čakanie trvá dlho, no ináč je príprava veľmi rýchla. Na tortičky som potom dala krém - ten môžete urobiť napr. z vyšľahanej šľahačky, do ktorej pridáte mascarpone (1téglik) a 2pol.lyžice cukru. Potom som dozdobila drobným ovocím z našej záhrady.
Pochuťte si, je to lahôdka! 
Once, this cake was made for a Russian ballerina during her stay in Wellington and it is easy to prepare, it´s also delicious and really refreshing. Although it was originally decorated with kiwi, because only kiwi could suggest ballerina´s skirt made of the green silk, I like it more with little fresh fruit from our summer garden. If you hesitate and you can´t take a decision, stop it. Now it is a perfect time to try to make it.
Whisk 6 egg whites with a little salt and add some sugar step by step (300g of sugar), finally add 2soup spoons of lemon juice mixed with 2soup spoons of custard powder - this will ensure that the top of the cake will be crunchy and in the middle the cake will stay juicy. Yummy! 
When everything was whipped gently, I took a spoon and I used it to make 9 mini-cakes for our guests. I baked them for 60min. to 150°C, then for 30min. to 100°C. Turn the oven off and leave them in for nearly 30min. - one hour. The time of baking is quite long, but its preparation is really easy. I put some whipped cream mixed together with 1 jar of mascarpone and 2 soup spoons of sugar on the top of these mini Pavlovas. Then I decorated them with some fruit taken from my garden.
Enjoy them, it is a lovely kickshaw!
 


Comments

Popular Posts